BenNeredeyim.com bulunduğunuz yer hakkında tam adrese (mahalle, cadde, apartman, ilçe, il ve posta koduna), koordinat ile rakım bilgisine erişmenizi sağlar. Tüm bilgiler hızlı, kolay ve ücretsiz olarak sunulur. Ayrıca konum, rakım ve koordinat bilgisiyle birlikte bulunduğunuz yeri haritada inceleyebilme imkanınız da bulunmaktadır. Sadece cihazınızın konum özelliğini açmanız, mavi butona tıklamanız ve konum erişimi için izin vermeniz yeterlidir.

BenNeredeyim.com Nasıl Çalışıyor?

BenNeredeyim.com’a girdikten sonra mavi butona tıkladığınızda cihazınızın ekranında uyarı olarak konum erişimi için “izin ver” ya da “engelle” seçenekleri çıkar. İzin vermeyi seçtiğinizde bulunduğunuz yerin koordinatları cihazınızdan alınır ve Google Maps’e gönderilir. Google Maps aldığı koordinatlara göre bir dizi veri çıkarır.

Bu veriler birçok kullanıcı için karmaşık haldedir. Veriler arasından, yazılımımız tarafından adresin bulunduğu veri çekilir ve size sunulur. Bu sayede daha hızlı ve anlaşılır konum bilgisine erişmeniz sağlanır. Bu süreçte tüm bilgi alışverişi sizin ve Google Maps’in arasında olmaktadır. BenNeredeyim.com sadece bilgiyi hızlı, sade ve anlaşılır sunmak için aracılık yapmaktadır. BenNeredeyim.com’un konum, adres ve rakım bilgisine erişimi bulunmaz veya bu bilgileri saklamaz.

BenNeredeyim.com Ne Yapıyor?

BenNeredeyim.com kullandığınız cihazın aracılığıyla koordinatlarınıza ulaşıyor ve koordinatlarınızdan yola çıkarak Google Maps API ile konum bilginize ulaşıyor. Alınan tüm bilgiler daha anlaşılır olarak sizlere sunuluyor. Ayrıca Google Maps API ile alınan bilgiler ve Google Maps haricinde rakım da Google Elevation API aracılığıyla alınmaktadır. Koordinat bilgisi ise cihazınızın GPS özelliğinden gelmektedir.

Kullandığımız yazılım sayesinde konum, rakım ve adres bilgisine ne kadar doğrulukla eriştiğinizi de öğrenmeniz mümkündür. Aşağı yukarı doğruluk: 15m ya da 4km gibi mesafe değerleri gösterilmektedir. Bu değerler konum bilginizin ne kadar doğru olduğu hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Bu mesafeyi veya aralığı düşürmek için yapabileceğiniz tek şey akıllı telefon benzeri akıllı bir cihaz kullanmaktır. Ancak bu sayede en doğru konum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Neden BenNeredeyim.com?

BenNeredeyim.com görünüm, hız, kolaylık, anlaşılır, detaylı ve en doğru bilgiyi sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kaybolduğunuzda, bulunduğunuz yeri merak ettiğinizde, bir adresi arıyorken, bir adres belirtmeniz gerektiğinde size gereken her şeyi sunacak şekilde hazırlanmıştır. Normalde tam adres yeterlidir ancak kullanıcıların daha fazlasına ihtiyacı olabilir düşüncesiyle rakım ve koordinat bilgilerine de erişebilmenizi sağladık. Konu konum olunca BenNeredeyim.com size her şeyi en iyi şekilde sunma garantisi vermektedir.

İletişim

ben neredeyim logo