Sitemizdeki ana sayfadan konumunuz hakkında bilgi almak istediğinizde eğer “Maalesef, konumunuzu kullanma iznine sahip değiliz.” uyarısını alıyorsanız bunun 2 farklı sebebi olabilir.

1 – Cihazınızın konum özelliğini henüz aktif etmeniz
2 – Koordinat paylaşımı için izin istendiğinde izin vermediniz

Sizden, sizin veya cihazınızın bulunduğu yere ait koordinatları almadan konumunuz hakkında bilgi vermemiz mümkün değildir. Uyarı almanız durumunda lütfen aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

Öncelikle cihazınızın konum özelliğinin aktif olup olmadığını kontrol edin. Kontrol etmek için cihazınızın Ayarlar kısmından Konum bölümünü bularak kontrol edebilirsiniz. Eğer konum özelliği aktif olduğu halde “Maalesef, konumunuzu kullanma iznine sahip değiliz.” uyarısını alıyorsanız lütfen diğer olası sebep için okumaya devam edin.

Konumunuz için mavi butona tıkladığınızda ilk olarak sizden koordinat paylaşımı için izin istenir. Aşağıdaki gibi bir uyarı çıkar ve “İzin ver” seçeneğine tıklamanız gerekir. Eğer ilk seferde izin vermediyseniz, bu uyarı bir süre karşınıza çıkmayacaktır.

konum izni

Bu uyarıyı bir süre göremeyeceğimiz için farklı bir yol izlememiz gerekiyor.

Sitenin her sayfasında, benneredeyim.com adresinin solunda bir kilit işareti bulunmaktadır. Bu işarete tıklayın. (Görselde kırmızı yuvarlak alan içerisinde belirtildi)

benneredeyim.com

İşarete tıkladıktan sonra bağlantı, izinler ve çerezler hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz bir alan çıkacak. İçlerinden İzinler seçeneğine tıklayın.

izinler

Ardından konum için erişime izin verilmediğini gösteren bir uyarı göreceksiniz. Yanındaki ayarı “İzin Ver” olarak değiştirmek için üstüne tıklayın. (Görselde kırmızı yuvarlak alan içerisinde belirtildi)

konum ayarını değiştirme

Farklı cihaz, işletim sistemi veya tarayıcılarda her şey görsellerdeki gibi birebir olmayabilir. Ancak hemen hemen aynı yöntemi izlemeniz yeterli olacaktır. Eğer sorun çözülmezse, tarayıcınızın çerezlerini silebilir veya tarayıcınızın Ayarlar kısmından Konum bölümüne girerek, reddedilmiş siteler arasından benneredeyim.com’u bulabilir ve konum erişimi için izin verebilirsiniz.

Sorunun devam etmesi durumunda her zaman iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: iletisim@benneredeyim.com

Ek olarak BenNeredeyim.com’un konum ve adres bilgisine erişimi yoktur. Kullanıcılardan alınan konum bilgisine sadece Google Maps’in erişimi olmaktadır. Sizden alınan koordinatlar Google Maps’e gönderilir, Google Maps tarafından çıkan sonuçlar arasından adres bilgisinin bulunduğu veri çekilir ve sizinle paylaşılır. Bu süreçte tüm bilgi alışverişi siz ve Google Maps arasında olmaktadır. Detaylar

Google’nin Gizlilik Politikası (Türkçe) – policies.google.com/privacy